Specjalista

Data publikacji: 2024-04-19
Wygasa: 2024-04-29
  • Miejsce: m. Szczecin, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska
Dyrektor II LO w Szczecinie ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze „Referent/Specjalista do spraw księgowości”
z zamiarem zatrudnienia w wymiarze pełnego etatu na podstawie umowy o pracę.
Data rozpoczęcia pracy: maj 2024 r.

Wymagania:
Wymagania niezbędne:
 obywatelstwo polskie, z zastrzeżeniem art. 11 ust. 2 i ust. 3 ustawy o pracownikach samorządowych,
 pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 wykształcenie wyższe (pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym) ekonomiczne lub o specjalności odpowiedniej do opisu stanowiska, albo
 wykształcenie średnie o profilu odpowiednim do opisu stanowiska i co najmniej 3-letni staż pracy
o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku.
Wymagania dodatkowe:
 biegła umiejętność obsługi komputera i znajomość programów komputerowych firmy Progman – Rozrachunki, Finanse (chmura),
 mile widziane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
 rzetelność, komunikatywność, sumienność, umiejętność radzenia sobie ze stresem, samodzielność, dobra organizacja pracy, dyspozycyjność, umiejętność pracy w zespole.

Zakres obowiązków:
1. Ewidencja WRD oraz świadczeń z ZFŚS. Prowadzenie dziennika WRD, ZFŚS.
 obsługa programu „Finanse” w chmurze;
 księgowanie wpłat oraz faktur zakupu i sprzedaży;
 rozksięgowywanie wydatków na właściwe paragrafy;
 terminowe przekazywanie wszelkich niezbędnych analiz, rozliczeń i sprawozdań;
2. Prowadzenie dokumentacji związanej z podatkiem VAT.
3. Naliczanie i rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych oraz sporządzanie przelewów
zagranicznych.
4. Sporządzanie sprawozdań GUS o międzynarodowej wymianie usług /DNUR/.
5. Obsługa sprawozdań SIO – plany, wydatki.
6. Planowanie i rozliczanie wydatków w zakresie zadań wymagających stosowania specjalnej
organizacji nauki i metod pracy dla młodzieży (Rozdział 80152).
7. Planowanie i rozliczanie wydatków dotyczących realizacji programów jakościowych (uczeń zdolny -
Rozdział 80195).
8. Obsługa bankowa.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
Termin i miejsce składania ofert:
Oferty należy składać do 29 kwietnia 2024 r. (liczy się data wpływu) w zaklejonych kopertach
z dopiskiem: „Nabór księgowość” w sekretariacie Szkoły lub przesyłać na adres:
II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I, ul. H. Pobożnego 2, 70-507 Szczecin
Oferty, które wpłyną do II LO po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane. Dokumenty niewykorzystane zostaną zniszczone po zakończeniu naboru. O zakwalifikowaniu do II etapu naboru (rozmowa kwalifikacyjna), kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.