Co słychać w oświacie
Nauczyciele powinni zarabiać 6000 zł na rękę? Opinie nie pozostawiają wątpliwości
Podwyżki dla nauczycieli to temat, który budzi wiele emocji. Część społeczeństwa cieszy się, że doceniono pracę pedagogów, a inni nadal ubolewają nad wysokością kwot. Ile ludzi, tyle opinii. O zdanie zapytaliśmy też Was. Naszych czytelników. Oto, jak głosowaliście.
Czytaj więcej »Nowe rozwiązanie na braki kadrowe w szkołach i nagłe zastępstwa. Start od 1 września
Nauczyciele, których można zamówić do szkoły na poprowadzenie lekcji przez internet - to nowa formuła nauczania online, która może pomóc w sytuacji braków kadrowych czy potrzebie organizowania nagłych zastępstw. Pilotaż ruszy od 1 września.
Czytaj więcej »Nawet 200-300 ofert dziennie. Nauczyciele odchodzą z oświaty
Każdego dnia roboczego pojawia się 200-300 ofert pracy dla nauczycieli, czytamy na profilu Dealerów Wiedzy, prowadzonego przez Roberta Górniaka, nauczyciela, który analizuje ruch kadrowy w oświacie. Jednocześnie w każdym tygodniu wygasa 400-500 ogłoszeń. Na pedagogów czeka rekordowe 7600 wakatów.
Czytaj więcej »Wiemy, kiedy podwyższone wynagrodzenia wpłyną na konta nauczycieli
Samorządowcy potwierdzają - wypłata podwyższonych wynagrodzeń nastąpi nie wcześniej niż 1 kwietnia, natomiast z wyrównaniem może być różnie. Może się zdarzyć, że wcześniej, ale to w szczególnych przypadkach.
Czytaj więcej »Zestresowany jak nauczyciel. Pedagodzy potrzebują pilnego wsparcia psychologicznego
Wiele mówi się o wsparciu psychologicznym uczniów. Równie pilne jest udzielenie pomocy nauczycielom. Zawód nauczyciela jest jednym z najbardziej stresujących: duża odpowiedzialność za innych ludzi nie przekłada się na poczucie sprawczości działań, a brak autorytetu i zaufania społecznego wpływa negatywnie na jakość wykonywania pracy.
Czytaj więcej »Zebrania szkolne są bez sensu. To tylko strata czasu
Zebrania w szkole to okazja, żeby porozmawiać o postępach dziecka i planach na kolejne tygodnie. Większość rodziców i nauczycieli jednak nie przepada za tymi spotkaniami. Chodzą, bo muszą. Jednym z takich przypadków jest nasza czytelniczka.
Czytaj więcej »