Co słychać w oświacie

Nauczyciel bez przygotowania pedagogicznego? Ministerstwo edukacji orzeka jednoznacznie

- Osoba rozpoczynająca pracę w szkole, która legitymuje się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nie posiada przygotowania pedagogicznego, traktowana jest jak nauczyciel posiadający wymagane kwalifikacje - zapewnia Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w resorcie oświaty.

Czytaj więcej »

„Nauczyciele nie są problemem! Rodzice są problemem!”. Emerytowana nauczycielka oskarża rodziców

System edukacji pozostawia wiele do życzenia. Dziś dużo się mówi o zmianie podejścia do edukacji. Część placówek wdrąża korzystne dla uczniów rozwiązania, aby dzieci chciały się uczyć i przychodziły do szkoły z radością. Ta nauczycielka mówi jednak, że to nie nauczyciele są problemem. „Rodzice są problemem!” – podkreśla.

Czytaj więcej »

Skargi na nauczycieli to informacja publiczna. Trzeba je udostępnić

Rodzice mają prawo wiedzieć, jak dyrektor szkoły reagował na konflikt w szkole i jakie szkolenia odbyła kadra.

Czytaj więcej »

Szkoła to nie poligon doświadczalny. Ten eksperyment zemści się na naszych dzieciach

Nauczyciele nie chcą pracować w szkołach. Dyrektorzy zatrudniają więc studentów i emerytów. Pomysł ten nie zachwyca rodziców, którzy obawiają się, jakie będą tego skutki. "Za nieudolne próby łatania błędów systemu nasze dzieci zapłacą najwyższą cenę" – ocenia Weronika.

Czytaj więcej »

"Ta 'idiotka' wklepuje do e-dziennika oceny o 22.12". Szczery list męża nauczycielki

Praca nauczyciela w naszym kraju ma się wyjątkowo źle, szczególnie w oglądzie społecznym. Z jednej strony nigdy nie są doceniani, wciąż muszą walczyć o pensje, chociaż o wynagrodzeniu za wszystkie nadgodziny nikt nie wspomni. Z drugiej strony - jeśli coś w systemie edukacji jest nie tak - to właśnie nauczycieli najczęściej obarcza się winą. Na dodatek ciągle słyszą, że wcale nie mają tak źle, bo mają wakacje i ferie. Przeczytajcie, jak pracę nauczyciela widzi najbliższa rodzina - mąż nauczycielki.

Czytaj więcej »

Nauczyciele rezygnują z pracy bez konsekwencji. Dyrektorzy rozkładają ręce

Nauczyciele, którym nie odpowiadają warunki zatrudnienia, potrafią nawet w trakcie roku porzucić pracę bez względu na konsekwencje. Dyrektorzy rozkładają ręce i najczęściej pozwalają, aby nieodpowiedzialnych podwładnych nie spotykały z tego powodu żadne konsekwencje.

Czytaj więcej »