Psycholog

Data publikacji: 2023-12-05
Wygasa: 2024-08-14
  • Miejsce: bialski, Międzyrzec Podlaski, Lubelskie, Polska
Opis oferty pracy:
praca na stanowisku psychologa szkolnego

Wymagania:
Stanowisko nauczyciela psychologa może objąć absolwent studiów magisterskich – jednolitych lub studiów I oraz II stopnia – na kierunku psychologia (w specjalności, która odpowiada prowadzonym zajęciom), posiadający przygotowanie pedagogiczne.

Zakres obowiązków:
Określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. 2017 poz 1591 ze zm.) w tym:
- diagnoza potencjalnych możliwości ucznia;
- analiza przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz negatywnego zachowania ucznia;
- działania profilaktyczne w celu zapobiegania pojawianiu się problemów;
- doradztwo w zakresie wyboru kierunku dalszego kształcenia i zawodu;
- współpraca z rodzicami w zakresie zagadnień wychowawczych (wskazówki związane
z zagadnieniami wychowawczymi, wskazanie odpowiedniej literatury, instytucji pomocowych itp);
- współpraca z nauczycielami i wychowawcami klas (zajęcia integracyjne, pomoc
w rozwiązywaniu konfliktów klasowych);
- współpraca z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Ośrodkami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim,
21-560 Międzyrzec Podlaski,
ul. 3 Maja 40/42

szkoła@zse.miedzyrzec.pl
83/371-78-80
Nazwa placówki: ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. MARII DĄBROWSKIEJ W MIĘDZYRZECU PODLASKIM
Przedmiot/Stanowisko: Psycholog