Psycholog

Data publikacji: 2024-01-05
Wygasa: 2024-06-21
  • Miejsce: krakowski, Widoma, Małopolskie, Polska
Praca na stanowisku psycholog szkolny. Szkoła prowadzona przez stowarzyszenie, nie obowiązuje Karta Nauczyciela

Wymagania:
Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela psychologa szkolnego ma osoba, która spełnia poniższe warunki:

ukończyła jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego i drugiego stopnia, na kierunku psychologia - w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom (albo spełnia warunki określone w art. 63 ust. 1 ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów),
posiada przygotowanie pedagogiczne.

Zakres obowiązków:
1) prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów
2) diagnozowanie sytuacji wychowawczych w przedszkolu, szkole lub placówce w celu rozwiązywania problemów wychowawczych stanowiących barierę i ograniczających aktywne i pełne uczestnictwo ucznia w życiu przedszkola, szkoły i placówki
3) udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb
4) podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży
5) minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku przedszkolnym, szkolnym i pozaszkolnym uczniów
6) inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych
7) pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów
8) wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
sekretariat@szkolawidoma.pl

123884211, 451 615 378
Nazwa placówki: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W WIDOMEJ
Przedmiot/Stanowisko: Psycholog