Psycholog

Data publikacji: 2024-05-06
Wygasa: 2024-05-24
  • Miejsce: m. st. Warszawa, Mokotów, Mazowieckie, Polska
Opis oferty pracy:
Przedszkole nr 190 zatrudni psychologa.

Wymagania:
1) ukończone studia pierwszego i drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie prowadzone zgodnie z:
a) nowym standardem kształcenia na kierunku psychologia w zakresie odpowiadającym prowadzonym zajęciom
oraz posiadanie przygotowania pedagogicznego lub
b) przepisami obowiązującymi przed dniem 3 sierpnia 2019 r. na kierunku psychologia w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom oraz posiadanie przygotowania pedagogicznego,
2) spełnianie warunków określonych w art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz. U. z 2019 r. poz. 1026) oraz posiadanie przygotowania pedagogicznego.

Zakres obowiązków:
1) prowadzenie badań i działań diagnostycznych dzieci,
2) diagnozowanie sytuacji wychowawczych w przedszkolu w celu rozwiązywania problemów wychowawczych,
3) udzielanie dzieciom pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
4) minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku przedszkolnym i pozaprzedszkolnym,
5) inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych,
6) wspieranie nauczycieli, wychowawców i innych specjalistów w:
a) rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci,
b) dostosowaniu sposobów i metod pracy do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci oraz jego możliwości psychofizycznych,
d) doborze metod, form terapii i środków dydaktycznych do potrzeb dzieci,
7) udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej rodzicom dzieci i nauczycielom,
8) współpraca, w zależności od potrzeb, z innymi podmiotami.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
p190@eduwarszawa.pl

Agnieszka Romanowska - nr tel. 797 319 003
Nazwa placówki: PRZEDSZKOLE NR 190
Przedmiot/Stanowisko: Psycholog
Liczba godzin (w tygodniu): 6