Psycholog

Data publikacji: 2024-05-07
Wygasa: 2024-08-16
  • Miejsce: bytowski, Tursko, Pomorskie, Polska
Praca w pełnym wymiarze czasu pracy 20/20, w godz. dopołudniowych i popołudniowych,

Wymagania:
Magister psychologii z przygotowaniem pedagogicznym + kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki

Zakres obowiązków:
- prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych,
- diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole lub placówce w celu rozwiązywania problemów wychowawczych stanowiących barierę i ograniczających aktywne i pełne uczestnictwo ucznia w życiu szkoły i placówki;
- udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb;
- podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży;
- minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów;
- inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych;
- pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Tursko 4
77-203 Miastko
lub
sosw_tursko@op.pl

Renata Machalewska - dyrektor SOSW w Tursku
tel. 59 858 16 94
Nazwa placówki: SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY W TURSKU
Przedmiot/Stanowisko: Psycholog