Wychowawca w internacie

Data publikacji: 2024-04-16
Wygasa: 2024-06-15
  • Miejsce: rycki, Dęblin, Lubelskie, Polska
stanowisko wychowawcy internatu w liceum lotniczym, w którym przebywają wszyscy uczniowie szkoły; praca w systemie zmianowym , również w porze nocnej przez 7 dniu w tygodniu

Wymagania:
kwalifikacje niezbędne do zatrudnienia na stanowisku wychowawcy internatu, zgodnie z § 25 rozporządzenia z dnia 14 września 2023 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. poz. 2003)

Zakres obowiązków:
-Rzetelne realizowanie zadań związanych z powierzonym stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniów w czasie zajęć organizowanych przez szkołę.
-Kształtowanie i wychowywanie młodzieży w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka.
-Sumienne realizowanie zadań wynikających ze statutu OLL, z planu pracy opiekuńczo-wychowawczego internatu, dążenie do osiągnięcia jak najlepszych wyników pracy wychowawczej.
-Troska o właściwy stosunek uczniów do nauki i osiąganie przez nich jak najlepszych wyników, kształtowanie wśród młodzieży nawyków systematycznej pracy umysłowej, udzielanie pomocy uczniom mającym niepowodzenia w nauce, dbanie o właściwą atmosferę podczas nauki własnej.
-Wyrabianie zamiłowania do służby w lotnictwie Sił Powietrznych RP, rozpoznawanie i określanie predyspozycji wychowanków do zawodu pilota wojskowego.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
Ogólnokształcące Liceum Lotnicze
ul. 2 Pułku Kraków 5
08-521 Dęblin

sekretariat - tel. 261 519 702
z-ca dyrektora ds. wychowawczych - tel. 504 044 873
Nazwa placówki: OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM LOTNICZE
Przedmiot/Stanowisko: Wychowawca w internacie