Bibliotekarz

Data publikacji: 2024-04-09
Wygasa: 2024-08-09
  • Miejsce: olkuski, Gorenice, Małopolskie, Polska
Mała, wiejska szkoła podstawowa, księgozbiór niewielki. Szczegółowe ustalenie godzin pracy możliwe będzie na podstawie planu zajęć w szkole w roku 2024/2025.

Wymagania:
studia pierwszego i drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie w zakresie:
a) bibliotekoznawstwa i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
b) studia podyplomowe w zakresie bibliotekoznawstwa lub
c) kurs kwalifikacyjny w zakresie bibliotekoznawstwa.

Zakres obowiązków:
gromadzenie, ewidencjonowanie, opracowywanie, selekcjonowanie, konserwowanie księgozbioru biblioteki szkolnej,
udostępnianie książek i innych źródeł informacji, rejestracja wypożyczeń i monitoring, czy czytelnik zwrócił książkę lub dokumenty w odpowiednim terminie.
tworzenie warunków do poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną,
rozbudzanie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów oraz wyrabiania i pogłębiania u uczniów nawyku czytania i uczenia się,
organizowanie różnorodnych działań rozwijających wrażliwość kulturową i społeczną: konkursy, lekcje biblioteczne, wydarzenia promujące czytelnictwo, itp.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
sp_gorenice@op.pl

326427156
Nazwa placówki: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W GORENICACH
Przedmiot/Stanowisko: Bibliotekarz
Liczba godzin (w tygodniu): 4