Nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów z niepełnosprawnościami

Data publikacji: 2024-05-09
Wygasa: 2024-08-31
  • Miejsce: kędzierzyńsko-kozielski, Kędzierzyn-Koźle, Opolskie, Polska
Nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne w przedszkolu

Wymagania:
Zgodnie z Rozporzadzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r.
w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli

Zakres obowiązków:
1. Rozpoznaje potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne dzieci niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie.
2. Współorganizuje zajęcia edukacyjne i prace wychowawcze w formach integracyjnych
3. Prowadzi zajęcia specjalistyczne zgodnie ze swoimi kwalifikacjami i potrzebami
dzieci (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapia Integracji Sensorycznej - SI).
4. Udziela pomocy nauczycielom prowadzącym zajęcia edukacyjne w doborze metod
pracy z dziećmi niepełnosprawnymi oraz niedostosowanymi społecznie.
5. Prowadzi lub organizuje różnego rodzaju formy pomocy pedagogicznej
i psychologicznej dla dziecka i jego rodziny.
6. Wykonuje prace wynikające z zadań zespołu ds. organizowania i udzielania pomocy
psychologiczno-pedagogicznej (zgodnie z wyżej wymienionym zapisem).
7. Dba o dobrą atmosferę i wysoką jakość współpracy z innymi nauczycielami
i specjalistami.
9. Organizuje spotkania z rodzicami w celu dzielenia się informacjami na temat
rozwoju dzieci.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
pp21@kedzierzynkozle.pl
Nazwa placówki: PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 21 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU
Przedmiot/Stanowisko: Nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów z niepełnosprawnościami