Psycholog

Data publikacji: 2024-04-04
Wygasa: 2024-08-31
  • Miejsce: zielonogórski, Nowogród Bobrzański, Lubuskie, Polska
Opis oferty pracy:
Praca dla psychologa w przedszkolu

Wymagania:
Osoba która:
ukończyła jednolite studia magisterskie lub
studia pierwszego i drugiego stopnia, na kierunku psychologia w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom lub spełnia warunki określone w art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.

Zakres obowiązków:
– Diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci;
– Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej adekwatnie do rozpoznanych potrzeb;
– Obserwacja dzieci w grupach (podczas zajęć, czynności samoobsługowych, zabawy swobodnej);
– Realizacja zaleceń zawartych w opiniach i orzeczeniach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej;
– Prowadzenie z dziećmi indywidualnych zajęć stymulujących rozwój;
– Konsultacje z nauczycielami, wspieranie nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych;
– Prowadzenie obowiązującej dokumentacji;
– Przekazywanie wyników obserwacji i diagnozy rodzicom;
– Pomoc w podjęciu decyzji przy kierowaniu dzieci na badania do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej;
– Konsultacje z rodzicami:
1) Indywidualne spotkania z rodzicami umożliwiające dokładną diagnozę i przygotowanie planu działań terapeutycznych,
2) Jednorazowe lub cykliczne dla rodziców/prawnych opiekunów,
3) Spotkania mające na celu przekazanie informacji o postępach w terapii.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
a.lech@nowogrodbobrz.pl

tel. 699955102
Nazwa placówki: MIEJSKO-GMINNE PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W NOWOGRODZIE BOBRZAŃSKIM
Przedmiot/Stanowisko: Psycholog