Psycholog

Data publikacji: 2024-04-05
Wygasa: 2024-05-30
  • Miejsce: drawski, Czaplinek, Zachodniopomorskie, Polska
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku zatrudni psychologa na 2/3 etatu

Wymagania:
Wykształcenie wyższe kierunkowe wraz z przygotowaniem pedagogicznym.
Doświadczenie w pracy na stanowisku psychologa szkolnego.
Biegła znajomość prawa w zakresie m.in. pomocy psychologiczno- pedagogicznej, prowadzenia dokumentacji itd.

Zakres obowiązków:
Dokonywanie okresowej analizy, oceny i diagnozy sytuacji wychowawczej i szkolnej wychowanek z wykorzystaniem dostępnych narzędzi i metod w celu wspierania rozwoju wychowanek, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec wychowanek, wychowawców, nauczycieli i rodziców.
Współudział w sprawach wychowanek z sądami, policją, PCPR i innymi organizacjami wspierającymi dziecko i rodzinę.
Prowadzenie obserwacji, konsultacji, diagnozy psychologicznej w celu określenia kierunków i obszaru działań resocjalizacyjnych.
Wspieranie działań stworzenia wychowankom wymagającym szczególnej opieki pomocy możliwości udziału w różnych formach zajęć pozalekcyjnych i racjonalnego wypoczynku.
Prowadzenie zajęć psychoedukacyjnych dla wychowanek oraz innych zajęć grupowych – profilaktyka przeciw uzależnienioma.
Współudział w opracowaniu Indywidualnych Programów Edukacyjno-Terapeutycznych dla poszczególnych wychowanek.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
ul. Pławieńska 4-6
78-550 Czaplinek
Nazwa placówki: MŁODZIEŻOWY OŚRODEK WYCHOWAWCZY W CZAPLINKU
Przedmiot/Stanowisko: Psycholog