Psycholog

Data publikacji: 2024-04-26
Wygasa: 2024-07-31
  • Miejsce: pleszewski, Tomice, Wielkopolskie, Polska
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Tobruku w Tomicach zatrudni psychologa szkolnego w roku szkolnym 2023/2024 i 2024/2025.
Wymiar zatrudnienia w I okresach 8 godz., w II okresach 9 godzin.

Wymagania:
§ 18. ROZPORZĄDZENIA Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli „Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela psychologa w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 3, § 4 i § 15-17, posiada osoba, która ukończyła jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego i drugiego stopnia, na kierunku psychologia w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom lub spełnia warunki określone w art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz. U. poz. 763 i 1798, z 2009 r. poz. 120 i 753 oraz z 2018 r. poz. 1000 i 1669) oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.”

Zakres obowiązków:
Prowadzenie działań diagnostycznych uczniów, potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz wspierania mocnych stron uczniów;
diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów;
udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb;
podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży;
minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów;
inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych;
pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów;
wspieranie nauczycieli i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
sp_tomice@poczta.onet.pl
Nazwa placówki: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. OBROŃCÓW TOBRUKU W TOMICACH
Przedmiot/Stanowisko: Psycholog
Liczba godzin (w tygodniu): 8