Psycholog

Data publikacji: 2024-05-05
Wygasa: 2024-06-30
  • Miejsce: wrocławski, Krzyżowice, Dolnośląskie, Polska
Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Krzyżowicach (gm. Kobierzyce) zatrudni psychologa szkolnego w wymiarze etatu 11,55/22

Wymagania:
Wykształcenie wyższe kierunkowe oraz przygotowanie pedagogiczne

Zakres obowiązków:
1) prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu szkoły;
2) diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych stanowiących barierę i ograniczających aktywne i pełne uczestnictwo ucznia w życiu przedszkola, szkoły i placówki;
3) udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb;
4) podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży;
5) minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania
6) inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych;

Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:
sekretariat@pzs-krzyzowice.wroc.pl

tel. +48 71-311-84-79
e-mail: sekretariat@pzs-krzyzowice.wroc.pl
Nazwa placówki: POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W KRZYŻOWICACH
Przedmiot/Stanowisko: Psycholog